Colorful Pantaloons. Obsługiwane przez usługę Blogger.
Warszawa, Polska

GIRLS RULE

Tak sobie myślę i doszłam do wniosku, że - teoretycznie - wygodniej i bardziej praktycznie jest bycie płci męskiej. Spójrzcie na to tak:
1) sikacie, gdzie chcecie (i nie musicie przy tym pozbawiać się połowy garderoby);
2) nikt nie przejmuje się, kiedy założycie tę samą rzecz kilka dni z rzędu;
3) możecie wychodzić z domu o każdej porze, bo raczej nikt was nie napadnie i nie zaciągnie w krzaki;
4) wstajecie rano, ubieracie i się i jesteście gotowi do wyjścia;
5) kiedy się nie pomalujecie, nikt nie wmawia wam, że jesteście chorzy;
6) nie umieracie dwanaście razy w roku z powodu eksplozji jajników.

To tylko kilka przykładów, z pewnością znalazłoby się o wiele więcej, ale pokazanie marnego losu kobiecego nie jest moim celem. To miał być tylko taki króciutki wstęp do tematu.

Dzisiaj chciałbym raczej poruszyć problem naszego społeczeństwa, bo mimo tego, że zaszły ogromne zmiany w tym, jak postrzegane są kobiety, nadal w wielu miejscach na Ziemi, są one pozbawiane godności i traktowane bez należytego szacunku.

Wciąż zdarza się, że kobieta, pracująca na dokładnie tym samym stanowisku co jej kolega, otrzymuje mniejszą pensję niż ów delikwent. Jesteśmy postrzegane przez pracodawców jako słabsze ogniwa, nie wiem czemu, bo wiele razy udowodniłyśmy, ile potrafimy zdziałać. Weźmy za przykład Oprah Winfrey, która - dzięki swoim wpływom - pomogła Barackowi Obamie wygrać wybory prezydenckie w 2008 r., co więcej, została okrzyknięta "prawdopodobnie najpotężniejszą kobietą na świecie".

Oprah z byłym prezydentem Stanów Zjednoczonych Barackiem Obamą
Dyskryminacja kobiet zawsze była rzeczą żywą, kilka dekad temu nie miałyśmy prawa głosu w żadnej dziedzinie, a szczególnie w sporcie. W 1967 r. 20-letnia Kathrine Switzer jako pierwsza przedstawicielka płci pięknej w historii pobiegła w Maratonie Bostońskim. Odmieniła tym życie swoje i milionów innych kobiet, które wielokrotnie były wykluczane i represjonowane w "męskim" świecie sportu.

jeden z uczestników biegu próbuje zerwać numery startowe Katherine (ten pan w ciemnym ubraniu z lewej strony), jej chłopak (po prawej) próbuje go odepchnąć

Znany nam wszystkim wszem i wobec polityk Janusz Korwin-Mikke ostatnio na posiedzeniu Parlamentu Europejskiego powiedział, że kobiety muszą zarabiać mniej, bo "są słabsze, mniejsze i mniej inteligentne". U mnie wielkie zaskoczenie, bo nigdy nie sądziłam, że usłyszę takie słowa. Mamy przecież 2017 r., czemu zamiast rozwijać nasze społeczeństwo i starać się, aby świat był lepszym miejscem dla wszystkich z nas, mamy się cofać do czasów kompletnego zaciemnienia? 

Pan Janusz powinien zrobić porządny research następnym razem, kiedy będzie chciał iść do parlamentu i głosić swoje mądrości. Mamy przecież naszą cudną, polską Marię Skłodowską-Curie, która została nagrodzona Noblem za odkrycie radu i polonu. Mamy także Krystynę Skarbek, jedną z najwybitniejszych agentek brytyjskiego wywiadu. Potem jest jeszcze Agnieszka Holland, wybitna polska reżyserka, wielokrotnie doceniana na różnych festiwalach filmowych. Wygadywanie takich bzdur o kobietach i generalizowanie to duża zniewaga i zwyczajny brak kultury. 

Ten post robi się nieco długi, więc będę już powoli kończyć. Ale nie wyczerpałam jeszcze w 100% tego tematu, więc bądźcie gotowi na część drugą! 

A teraz krótki apel:
Słuchajcie dziewczyny, jeśli ktokolwiek kiedykolwiek powie wam, że nie możecie czegoś zrobić, pieprzcie tę osobę. Wasza siła i samozaparcie są wystarczającą bronią, a efekty najlepszą formą zemsty. Więc pracujcie na miarę swoich możliwości, szanujcie siebie i i nigdy nie zapominajcie, że możecie wszystko i jesteście warte miliona gwiazd. 

Love,
N

3 komentarze

 1. Kobiety powinny dostawać mniejszą pensję bo są "słabsze, mniejsze i mniej inteligentne"? Po przeczytaniu tych słów normalnie się we mnie zagotowało.
  http://paulan-official-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, ze poruszyłaś ten temat! Faceci rzeczywiście są prostymi istotami, i często w świecie jest im łatwiej, my kobiety mamy duż o zaoferowania Światu, nie nawidze ludzi którzy uwazaaja, że kobiety są nic nie warte, potrzebne tylko do kopulacji, że jesteśmy tytlko by śłuzyc, pora stawić temu czoła! Kobiety są silne i w końcu za każdym wielkim męczyzną stoi silna kobieta!
  ---
  http://styluliczny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Co do początku tematu w tym poście to śmieszne, ale się z tym zgodzę, haha :D
  Pozdrawiam♥
  http://rikaa-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

INSTAGRAM

© Colorful Pantaloons. Design by Fearne.